„Ostrava sportuje”

Akce ,,Galerie žije sportem" sklidila úspěch

OC Galerie podpořila dobrou věc!

V sobotu 4.6.2016 se konal v OC Galerii v Ostravě – Třebovicích charitativní běh. Celá akce nesla název ,,Galerie žije sportem“ a tak bylo možné kromě běhu shlédnout i několik exhibic bikerů či in-linistů, byla k dispozici také interaktivní zábava pro celou rodinu formou jízdy na zábavných kolech, streetballu či střelby na branku.

Charitativního běhu se zúčastnilo bez mála 50 běžců, kteří měli možnost startovat v jednom ze dvou běhů – Galerijní půlmaraton (21 km) nebo FunRun (5 km). Ve 14:00 vše vypuklo a první várka běžců půlmaratonu vyrazila na nelehkou 21 kilometrovou trať, která ovšem skýtala několik nádherných výhledů a přírodních stezek, které umocnily zážitek běžců této tratě.

V 15:00 byl odstartován běh na 5 km FunRun. Atmosféra mezi běžci byla velice přátelská, a i když vedla trať z velké části Třebovicemi nebyl nejmenší problém s dopravní situací, protože kooperace s městskou policií byla velice profesionální.

Výkony nejlepších běžců jistě stojí za zmínku. V půlmaratonu (21 km) měl absolutně nejlepší čas David Rigo - 2:00:53 (hh:mm:ss) a ve FunRun (5 km) Petr Czilling 18:12 (mm:ss).

Všichni běžci, kteří se zúčastnili, podpořili svým startovným Mobilní hospic Ondrášek. OC Galerie vybranou částku navíc zdvojnásobilo a tak se nakonec předal zástupkyni hospice paní doktorce Dagmar Palasové šek v hodnotě 12 900 Kč. Mobilní hospic Ondrášek tuto částku využije na nákup antidekubitních matrací.

Celý den bylo možné shlédnout také neuvěřitelné výkony jezdců a bikerů, kteří na skokánku funbox doslova létali a bavili všechny diváky svým vzdušným uměním. Spanilou jízdu bikerů sekundovali také freestylisti na minikoloběžkách a na závěr celého dne po hlasitém hecování obecenstva došlo i k několika saltům. Rozhodně se bylo na co dívat.

Tímto gratulujeme ke skvělým výkonům všem běžcům a věříme, že na příští ročník se znovu shledáme ještě v hojnějším počtu.